Документи

Як вибрати електродвигун правильно

Для того щоб ваш електродвигун працював справно і видавав закладені виробником робочі параметри при функціонуванні, необхідно уважно поставитися до вибору даного обладнання. Важливо взяти до уваги відповідність конкретного приводу та двигуна, а також наявність необхідних умов експлуатації.

Основні параметри

Основними показниками, на які варто орієнтуватися, вибираючи електродвигун, є:

  • гранична напруга живлення;
  • максимальна потужність у кіловатах;
  • частота обертання в обертах за хвилину;
  • тип установки;
  • особливості конструкції;
  • закладені виробником режими роботи;
  • рівень шуму;
  • наявність вібрації під час роботи.

Напруга живлення може становити 220, 380 або 660 вольт для промислового обладнання. При цьому потужність електродвигуна варіюється в досить широких межах від 100 Вт до 315 кіловат.

Режими роботи

Досить важливий параметр для такого пристрою – це максимальна тривалість безперервної роботи, яка безпосередньо впливає на номінальну потужність. Існують такі робочі режими:

S1 – використовується при тривалій безперервній роботі із постійним навантаженням у заданому проміжку температур.
S2 – застосовується для короткочасних включень двигуна при постійному навантаженні з періодами для остигання електромотора.
S3 – застосовується для роботи з періодичними відключеннями, при цьому за час роботи температура двигуна не перевищує встановленого значення, а при паузі – не знижується до температури в приміщенні або зовні.
S6 – використовується для моторів, які чергують періоди навантаження та холостого ходу.

Частота обертання електродвигуна та спосіб кріплення

Параметр зазвичай відповідає частоті обертання механізму приводу. Зазвичай розрізняють два типи електродвигунів – малошвидкісні з частотою обертання до 1000 обертів за хвилину і високошвидкісні з частотою обертів до 3000.

Кріплення двигуна може здійснюватися різними способами. Для цього використовують кріплення за допомогою лап та фланців, а також застосовують комбінований монтаж, який дозволяє встановити електродвигун практично на будь-який тип поверхні.

Залежно від умов експлуатації, обладнання може бути призначене для використання на суші або на морі при підвищеній вологості повітря. Ступінь волого та пилозахисту визначається позначенням IP з двома цифрами. Перша цифра вказує на ступінь захисту від пилу, друга – вологостійкість.

Как выбрать мотор-редуктор

Як вибрати мотор-редуктор

Від того, наскільки правильно підібраний мотор-редуктор, залежить його надійність і довговічність в існуючих умовах експлуатації. Будь-які помилки тут неприпустимі, оскільки вони призводять до раннього виходу обладнання з ладу і, як наслідок, потребують дорогого ремонту.

Вибір редуктора

Повинен здійснюватись спеціалістом відповідної кваліфікації. Майстер повинен врахувати всі фактори, починаючи від просторового розташування двигуна і закінчуючи граничними температурними параметрами при навантаженні.

Якщо черв’ячний мотор-редуктор підібраний правильно, його термін служби становить щонайменше 7 років. Для моторів циліндричного типу цей показник дещо вищий і становить від 10 до 15 років.

Вибираємо тип та параметри

Перед розрахунком важливо визначитися з типом редукторів, що відрізняються своєю конструкцією. Виділяють такі види обладнання:

  • Циліндричні редуктори із горизонтальним розташуванням валів;
  • Циліндричні двигуни з вертикальним розташуванням валів;
  • Черв’ячні одно- і двоступінчасті;
  • Циліндро-конічні або конічно-циліндричні мотор-редуктори.

Дуже важливо після вибору необхідного для ваших умов типу двигуна підібрати відповідні параметри та робочі характеристики пристрою, до яких відносять максимальну потужність, кількість обертів двигуна, редукторне передатне число.

При підборі обладнання необхідно звертати увагу на рекомендації виробника щодо його використання – час максимальної роботи, максимальне навантаження, кліматичні умови. Мотор-редуктор може використовуватися в широкому діапазоні температур при високій вологості, однак окремі моделі зберігають свою функціональність і працездатність виключно у закритих приміщеннях або під спеціальним навісом.

Ключові параметри

Параметрами мотор-редуктора практично в кожному випадку є:

  • потужність електродвигуна, що вимірюється в кіловатах;
  • кількість обертів за хвилину валу на виході.

Кожен виробник видає подібні дані у вигляді таблиці, де також вказуються типи та габаритні розміри обладнання.

Незважаючи на те, що редуктор може коштувати досить дорого, його популярність не зменшується. Ключові переваги такого обладнання – компактні розміри та можливість розміщення вихідного валу у будь-якому напрямку у просторі.

Адрес: 61013 Украина,
Харьков,
ул. Василия Стуса,
9А оф 306
error: Content is protected !!
Консультація з менеджером