Як вибрати електродвигун правильно
Для того щоб ваш електродвигун працював справно і видавав закладені виробником робочі параметри при функціонуванні, необхідно уважно поставитися до вибору даного обладнання. Важливо взяти до уваги відповідність конкретного приводу та двигуна, а також наявність необхідних умов експлуатації.
Основні параметри
Основними показниками, на які варто орієнтуватися, вибираючи електродвигун, є:
- гранична напруга живлення;
- максимальна потужність у кіловатах;
- частота обертання в обертах за хвилину;
- тип установки;
- особливості конструкції;
- закладені виробником режими роботи;
- рівень шуму;
- наявність вібрації під час роботи.
Напруга живлення може становити 220, 380 або 660 вольт для промислового обладнання. При цьому потужність електродвигуна варіюється в досить широких межах від 100 Вт до 315 кіловат.
Режими роботи
Досить важливий параметр для такого пристрою – це максимальна тривалість безперервної роботи, яка безпосередньо впливає на номінальну потужність. Існують такі робочі режими:
S1 – використовується при тривалій безперервній роботі із постійним навантаженням у заданому проміжку температур.
S2 – застосовується для короткочасних включень двигуна при постійному навантаженні з періодами для остигання електромотора.
S3 – застосовується для роботи з періодичними відключеннями, при цьому за час роботи температура двигуна не перевищує встановленого значення, а при паузі – не знижується до температури в приміщенні або зовні.
S6 – використовується для моторів, які чергують періоди навантаження та холостого ходу.
Частота обертання електродвигуна та спосіб кріплення
Параметр зазвичай відповідає частоті обертання механізму приводу. Зазвичай розрізняють два типи електродвигунів – малошвидкісні з частотою обертання до 1000 обертів за хвилину і високошвидкісні з частотою обертів до 3000.
Кріплення двигуна може здійснюватися різними способами. Для цього використовують кріплення за допомогою лап та фланців, а також застосовують комбінований монтаж, який дозволяє встановити електродвигун практично на будь-який тип поверхні.
Залежно від умов експлуатації, обладнання може бути призначене для використання на суші або на морі при підвищеній вологості повітря. Ступінь волого та пилозахисту визначається позначенням IP з двома цифрами. Перша цифра вказує на ступінь захисту від пилу, друга – вологостійкість.