Електродвигун

Електродвигун це пристрій, який перетворює електричну енергію на механічний обертальний рух. Зараз уявити світ без електродвигуна неможливо, оскільки поширення цього пристрою призвело до того, що електричний двигун застосовується у багатьох побутових та промислових виробах. Наведемо кілька прикладів: побутова кухонна техніка, ручний інструмент, дитячі іграшки, навіть автомобіль і багато звичайних предметів, які нас оточують.

А нас більше цікавить використання електричного двигуна у промисловості, оскільки асинхронний електродвигун змінного струму одне із найпоширеніших компонентів. Якщо заглибитися в історію, то прабатьком електричного двигуна була парова машина. Але через свої великі габарити та складність обслуговування в ході промислової еволюції парова машина була замінена на електричний двигун, який має ряд переваг.

Пристрій асинхронного електродвигуна

Якщо не сильно впроваджуватися у всі особливості конструкції, то виділимо найбільш значуще. Головні деталі електродвигуна:

 • Ротор – рухома частина двигуна, яка обертається навколо магнітного поля статора;
 • Статор – нерухома частина, яка створює магнітне поле.

Однозначно, електродвигун також складається з корпусу, кришок, фланців, вентилятора для охолодження, захисного кожуха, коробки для клем, підшипників та інших деталей.

Принцип дії електричного двигуна

Вал електродвигуна (ротор) наводиться в обертальний рух внаслідок впливу магнітного поля, яке з’являється в результаті протікання струму в мідних статорних обмотках. В результаті впливу магнітного поля в статорі, в роторі починає виникати струм і відповідно своє магнітне поле ротора. Струм спершу протікає в одній обмотці статора, потім в іншій і т.д. магнітне поле починає обертатися відповідно за ним обертається магнітне поле ротора та сам ротор.

Класифікація електродвигунів

Зараз є велика кількість типів електродвигунів. Розберемо найпоширеніші:

 • Електродвигун постійного струму. Найбільш оптимальне застосування для безпеки людини при роботі в контакті з небезпечним обладнанням.
 • Електродвигун змінного струму може бути:
  • Синхронний – це електродвигун, у якому певна частота обертання збігається з магнітним полем, яке створюється в обмотках електродвигуна. Через свою дорожнечу та складність конструкції не так часто використовуються на виробництві та в промисловості.
  • Асинхронний – це електродвигун, в якому певна частота обертання не збігається з магнітним полем обмотки двигуна, можна сказати “запізнюється”. Асинхронні електродвигуни можуть бути двох типів:
   • З короткозамкненим ротором – найпоширеніший варіант електродвигуна в промисловості;
   • З фазним ротором (наявність щіток, більш вимогливий до обслуговування).

Асинхронний електродвигун змінного струму з короткозамкненим ротором найбільш ефективна конструкція електродвигунів, що широко застосовується в промисловій сфері діяльності. Завдяки простоті конструкції електродвигуна та відносної дешевизни матеріалів та деталей.

Типи асинхронних двигунів

Асинхронні електродвигуни можна поділити на два типи:

 • Однофазні двигуни 220В
 • Трифазні двигуни 380В

Однофазні 220В електродвигуни застосовують у побуті, де напруга мережі 220В. Наприклад, можна встановити двигун для бетономішалки, двигун для вібростолу, двигун для гриндера, двигун для циркулярки, двигун для насосної станції і тд.

Трифазні асинхронні електродвигуни підключаються до промислової мережі 380В. У цьому випадку можна встановити двигун для компресора, двигун для генератора, двигун для свердлувального або токарного верстата, двигун для вентилятора, двигун для верстата по дереву та інше промислове обладнання.

Варіації асинхронних електродвигунів

Використання електродвигунів у різних сферах та галузях зумовили їх конструкцію. Так, наприклад, електродвигун із гальмом застосовується на підйомному обладнанні. Там, де потрібна додаткова безпека для персоналу та обладнання. Гальмо встановлюється в задній частині електродвигуна для блокування валу мотора при аварійному зупиненні або зникненні живлення.

Вибухозахисні електродвигуни використовуються на тому обладнанні, де потрібна пожежна безпека. Середовище застосування містить вибухонебезпечні пари газу чи пилу. Неприпустимим є наявність іскри від електричного обладнання.

Купити асинхронний електродвигун

Наша компанія є професіонал у своїй справі. Досвід продажу електричного обладнання налічує понад 10 років. Звернувшись до офісу компанії, наші клієнти отримують консультацію щодо підбору, застосування та використання електродвигуна.

ВЫГОДНЫЕ СКИДКИ  Адрес: 61013 Украина,
  Харьков,
  ул. Василия Стуса,
  9А оф 306
  error: Content is protected !!
  Консультація з менеджером